Wywiad z Luciano Moggim

Radio Power Station przeprowadziło wywiad z byłym dyrektorem Juventusu, Luciano Moggim, który obecnie broni się przed sądem w Neapolu. Włoch wypowiadał się na temat możliwego powrotu do świata piłki oraz na temat Juventusu i swojej działalności w ekipie Bianconerich.

art-boro3

  

Powrót do Juventusu?
Najpierw muszę uporządkować moje sprawy, a co potem? Zobaczymy... A co z plotkami o Twoim angażu w Palermo? Jest coś na rzeczy?
Nie, nic takiego nie ma miejsca. Nie przyjmuję obecnie żadnych propozycji, gdyż koncentrujęsię tylko na rozprawie w Neapolu. Czego brakuje Juventusowi do zdobycia Scudetto?
Brakuje trochę klasy, ale bez wątpienia Juventus radzi sobie lepiej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać przed sezonem. To prawda, że brakuje im trochę do bycia wielkim zespołem, ale ostatnio osiągnęli kilka dobrych wyników i mają przebłyski pięknej gry. Muszą jeszcze nabrać pewności siebie, ale zademonstrowali już, że nie potrzebują powrotu Moggiego, by wygrywać. Myślę, że Andrea wykonuje świetną pracę. Tak podsumowując, to jak oceniasz prace Marotty?
Miałem pewne uprzedzenia, gdyż Juventus obecnie nie jest wielkim zespołem, tylko drużyną w budowie. Na szczęście jednak piłkarze zaszczepili już w sobie DNA Bianconerich, czyli by walczyć zawsze i osiągać dzięki temu wyniki, nawet przy braku pewnego poziomu. Spodziewałeś się tak szybkiego dostosowania się Krasica do włoskiego futbolu?
Krasic to dobry piłkarz. Nie jest to mistrz, ale jest młody i jeszcze się dużo poprawi. Różnica pomiędzy Juventusem a czołówką ciągle maleje.
I mam nadzieję, że nadal tak będzie, gdyż Inter gra słabo, Milan jest uzależniony od Ibrahimovica, a Roma ma zbyt wielkie wahania formy. Luciano, graczem, który daje dużo dla Bianconerich jest Aquilani. Czy to prawda, że praktycznie miałeś już dogadaną wymianę z Romą, która w zamian za Davidsa oddałaby De Rossiego i Aquilaniego?
Pewnie, gdyż są rzeczy, które mogą się wydarzyć. Zauważyłem De Rossiego i Aquilaniego jeszcze jak grali w Primaverze Romy podczas meczu z Primaverą Juventusu. Spodobali mi się tak bardzo, że kiedy Roma zapytała o Davidsa, to zażądałem w zamian właśnie tą dwójkę. Byli gotowi ich oddać, a cała sprawa była już dogadana. Zażądali jednak dopłaty 15 milionów, a my dawaliśmy 12. Zaczekaliśmy, a potem cała sprawa upadła. Lata później okazało się, że był to błąd..
W tamtym czasie byli jeszcze dziećmi, lecz byłem już pod uznaniem ich umiejętności. Byłem pewien, że zaistnieją w świecie piłki. Czemu jednak nie doradziłeś Juventusowi Pastore, który trafił do Palermo?
Nie było wtedy Andrei Agnellego. Gdyby był, to bym mu go doradził. Pogrzebmy jeszcze w przeszłości. Zeznania podczas obecnego procesu w Neapolu są rehabilitujące dla Juventusu. Dlaczego nie broniono się przed czterema laty?
To nie żadna tajemnica, taka była wola. Gdy prawnik powiedział "Zdegradować do Serie B", to nie powiedziano nic. Teraz można przeczytać wypowiedź Cobolli Gigliego sprzed kilku tygodni, który powiedział, że w tamtym czasie praktycznie całe otoczenie włoskiej piłki chciało wyroku skazującego dla Juventusu oraz jego liderów, a także Prodiego. To jest właśnie rzecz, która mnie zaskakuje, gdyż polityki w piłce się nie spodziewałem.

źródło: Tuttosport

Komentarze (0)

Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Juventus 30 3 5 95
2 Napoli 28 3 7 91
3 Roma 23 7 8 77
4 Lazio 21 8 9 72
5 Inter 20 6 12 72
6 Milan 18 10 10 64
7 Atalanta 16 10 12 60

Wasze Sondy

Mega ultra super hiper spierdolony
20%
Chujowy
20%
Zjebany
20%
Popierdolony
20%
Cipowaty
20%
Dobry trener :D haha, na prawde to jest chujowaty
0%
Panel Menu