Wywiad z Zaccheronim

Trener Juventusu Alberto Zaccheroni podczas popularnego programu Controcampo wypowiedział się na temat domowego remisu ze Sieną, kwestii kontuzji w swoim zespole, temacie Alessandro Del Piero i Felipe Melo, a także przyznał, że istnieje szansa, by został w Juventusie na dłużej. art-zaccheroni Trenerze, od 3-0 do 3-3 zdarzyło się Juventusowi tylko dwa razy w historii, w 1979 przeciwko Avellino i w 2001 z Torino. Co zadecydowało o takim wyniku?
Po 15 minutach gry wątpię, by chodziło o kwestię przygotowania fizycznego, nawet jeśli graliśmy poprzedni mecz w czwartek. Przeciwko Palermo wybiegła praktycznie ta sama jedenastka, co w środku tygodnia, a efekt był zupełnie inny. Po prostu uznaliśmy, że mecz został już rozstrzygnięty, odpuściliśmy to spotkanie, nawet nie część zawodników, a cała drużyna. Gdy chcesz tak postąpić, musisz być pewny, że nic złego się już nie stanie. Z jednej strony mogliśmy wykorzystać choć jedną z nadarzających się w drugiej połowie okazji i wygrać, ale równie dobrze Siena mogła trafić do siatki, a nie w słupek i zgarnąć całą pulę. Mimo wszystko zazwyczaj tak się dzieje, że po meczu pucharowym kolejne ligowe spotkanie nie wychodzi nam najlepiej. W niedzielę było podobnie, nie tyle z powodu zmęczenia, co z faktu, że praktycznie wszyscy przysnęli. Stracił Pan do tego w ostatniej chwili bramkarza...
Zgadza się, co gorsze, na konferencji prasowej pytano mnie o to i z chęcią bym opowiedział o tym, gdybym tylko wcześniej wiedział. Od 1,5 miesiąca jestem w Juventusie i zawsze, gdy decyduję się na trening dzień przed meczem, następnego ranka muszę dokonywać pewnych zmian w ustawieniu. Co lepsze dla Juventusu: zwycięstwo w Europie po 14 latach czy czwarte miejsce w lidze?
Inaczej postawiłbym pytanie - uważam, że w Juventusie grają tacy zawodnicy, którzy koncentrują się wyłącznie na wygrywaniu, dlatego walczą o każdy możliwy cel. Prawda jest taka, że po zwycięstwie z Bologną bałem się patrzeć na ławkę, bo każdy z piłkarzy był w innym nastyroju. Do tego jedni nie byli w pełni sił, drudzy kontuzjowani, co gorsze, później i tak przytrafiła się nam porażka. W lidze Juventus stracił 39 bramek - tylko pięć zespołów ma gorszy wynik - może w tym tkwi problem?
Odpowiadając na to pytanie musiałbym również wypowiedzieć się na temat tego, co działo się przed moim przybyciem do klubu, a tego nie będę robił. Prawdą jest fakt, że jeśli zespół pokroju Juve traci tak dużo bramek, to oznaczają one również kolejne porażki. Sezon dobrze się rozpoczął, potem coś pękło - nikt nie wie, co - i stąd taki bilans. Mogę jednak zapewnić, że Juve dysponuje wystarczająco dobrym składem, by radzić sobie zdecydowanie lepiej. A może chodzi o kontuzje, bo jak je wyjaśnić, gdy nawet Manninger musi pauzować?
Cóż, w tej chwili z podobnym problemem zmaga się również Buffon. Niestety, ale nie jestem odpowiednią osobą, by wypowiadać się w tym temacie, staramy się zrozumieć, co może być przyczyną takiej sytuacji. Na treningach towarzyszą nam doktorzy i specjaliści, boisko w Vinovo jest nowe, dwie główne murawy podgrzewane, do tego o nieco lżejszej charakterystyce niż pozostałe. Natomiast nie chciałbym się wypowiadać przez pryzmat dwóch ostatnich lat, bo nie mam takiej wiedzy. Wydaje mi się natomiast, że ogromna presja, do tego nie najlepsze wyniki, powodują stres u zawodników, a wtedy o jakikolwiek uraz łatwiej. 301 bramek Del Piero - łatwo było go trzymać na ławce w meczach z Fiorentiną i Fulham?
Z mojego punktu widzenia nie było z tym problemu, bo nie był gotowy na grę. Po spotkaniu z Palermo wyglądał na bardzo zmęczonego, zresztą nie ma się co dziwić, skoro wystąpił w pięciu meczach w przeciągu dwóch tygodni. Widać, że chwila odpoczynku bardzo mu pomogła. Felipe Melo - niepokorny typ. Wie Pan, jaka jest jego najlepsza rola na boisku?
To pomocnik, niektórzy twierdzą, że nadaje się na kogoś pokroju reżysera gry, ale ja widzę w nim tylko pomocnika. Jego atuty to odbiór piłki, potrafi się dobrze utrzymywać przy piłce, zawsze uczestnicy w pojedynkach na środku boiska. Do tego uważam go za najlepszego piłkarza na tej pozycji w swojej reprezentacji. Cieszy mnie postawa Melo w Juventusie. Pański kontrakt wygasa 30 czerwca, do tego w prasie ciągle mowa o Benitezie czy Prandellim jako pańskich następcach. Jak sobie Pan z tym radzi?
Wydaje mi się, że z moim doświadczeniem wiem, jak radzić sobie w takich sytuacjach, wiem również, dlaczego takie spekulacje się pojawiają - po prostu gazety muszą się sprzedać w odpowiedniej ilości egzemplarzy. Mi to nie przeszkadza, bo zarząd ma konkretne plany wobec mnie od początku naszej współpracy. Jasno powiedziano mi,  że mój obecny kontrakt obowiązuje do czerwca i dopiero wtedy zobaczymy, co się wydarzy. W tej chwili nie proszę o nic innego, choć mogę potwierdzić, że zarząd zaoferował mi wstępnie przedłużenie umowy o kolejny sezon i nie będę ukrywał, że chętnie na takie rozwiązanie przystanę. źródło: tuttojuve.com

Komentarze (0)

Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Juventus 30 3 5 95
2 Napoli 28 3 7 91
3 Roma 23 7 8 77
4 Lazio 21 8 9 72
5 Inter 20 6 12 72
6 Milan 18 10 10 64
7 Atalanta 16 10 12 60

Wasze Sondy

Mega ultra super hiper spierdolony
20%
Chujowy
20%
Zjebany
20%
Popierdolony
20%
Cipowaty
20%
Dobry trener :D haha, na prawde to jest chujowaty
0%
Panel Menu