Historia powstania SoloJuve.Com...

...czyli fuzja w 3 aktach ;)

Fuzja. Niezbyt często spotykane to słowo w internetowym świecie. Jeszcze trudniej wyobrazić sobie połączenie nie dwóch lecz trzech, rywalizujących dotąd, stron. Skąd więc u nas pomysł na połączenie sił? Dziś wydaje się, że wielu osobom chodził już po głowie od dłuższego czasu. Jednak jako pierwsi temat "tabu" złamali Lucid_Dreamer i kędzier. To im właśnie zawdzięczamy rozpoczęcie prac nad tym projektem.

Na początku listopada - po szybkim głosowaniu wewnątrz redakcji starego SJ, zdecydowano o rozpoczęciu rozmów z pozostałymi redakcjami. Pozytywnym zaskoczeniem był umiarkowany entuzjazm z jakim szefostwo obu witryn ( doli i kosiu z JZ oraz Damien i Kamillo z JT ) przyjęło propozycję fuzji. Rozpoczęły się negocjacje. Po ustaleniu składu redakcji i ogólnej wizji przyszłego serwisu rozpoczęły się przygotowania i... dalsze negocjacje ;) Liczyliśmy się z tym, że mogą być dość długie i dość trudne. Myliliśmy się. Były bardzo trudne i bardzo długie. Niejednokrotnie dawały o sobie znać przyzwyczajenia wyniesione z własnych stron. Parę razy nad fuzją zbierały się "ciemne chmury". Na szczęście ekipa okazała się "pogodoodporna" ;). Ostatecznie, krok po kroku, w każdej sprawie udało nam się znaleźć jakiś kompromis ( tego też się musieliśmy nauczyć ;) ) 

Do omówienia było wiele spraw. Poczynając od strony graficznej, poprzez zawartość merytoryczną, obsadę stanowisk aż do sposobu funkcjonowania forum. Ustalenia odnośnie 3 ostatnich rzeczy poszły dość sprawnie i bezboleśnie. Problem stanowił lay. Po raz kolejny okazało się, że gdzie 10 Polaków tam 11 opinii na 1 temat. Od początku prac nad witryna do momentu jej startu powstało (i upadło ;) ) około 10 różnych projektów. Ostatecznie jednak udało się kosiowi (z lekką pomocą Damiena) stworzyć lay, który pogodził wszystkich. 

Ostatnią sprawą do uzgodnienia była sprawa domeny. Propozycji było chyba jeszcze więcej niż projektów lay'a. Ostatecznie zdecydowaliśmy się ruszyć jako SoloJuve.Com. Dlaczego?

Po pierwsze dlatego, że chcieliśmy podkreślić iż obecny serwis jest czymś zupełnie nowym, łączącym to co najlepsze w tworzących go stronach. Domena SoloJuve.Com najlepiej nadawała się do tego celu, gdyż była zdecydowanie najmniej znaną ze wszystkich 3 domen. SJ na 'rynku' istniało dopiero od kilku miesięcy (dla porównania: juventusturyn.com - 38 miesięcy, JZ - 21 miesięcy ) więc wciąż jest nowym "zjawiskiem" w świecie polskich witryn o Juventusie.

Po drugie nazwa SoloJuve ("Tylko Juve" - przyp. red.) doskonale oddaje atmosferę jaką chcemy stworzyć na naszym serwisie. Z założenia ma to być miejsce gdzie na bok idą wszystkie osobiste animozje i różnice poglądów. W tym miejscu liczy się tylko Juve. Słowa te nabierają szczególnego znaczenia w tym, tak trudnym dla naszego klubu, okresie. To właśnie ta wizja dodawała nam sił w trudnych momentach. Liczymy, że również Wy będziecie czuć się u nas jak w gronie przyjaciół.

Po pokonaniu wielu przeszkód ( porównanie do siedmiu gór i siedmiu rzek jest tu jak najbardziej na miejscu ;) ) udało się wreszcie doprowadzić projekt "Wielkiej Fuzji" do szczęśliwego końca. Dla wszystkich osób zaangażowanych w jego tworzenie dzień 8 lutego 2007 pozostanie datą szczególną. Mamy nadzieję, że również wielu z Was zapamięta tę datę jako narodziny nowego, najlepszego serwisu poświęconemu naszemu ukochanemu klubowi.

Komentarze (0)

Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Juventus 30 3 5 95
2 Napoli 28 3 7 91
3 Roma 23 7 8 77
4 Lazio 21 8 9 72
5 Inter 20 6 12 72
6 Milan 18 10 10 64
7 Atalanta 16 10 12 60

Wasze Sondy

Mega ultra super hiper spierdolony
20%
Chujowy
20%
Zjebany
20%
Popierdolony
20%
Cipowaty
20%
Dobry trener :D haha, na prawde to jest chujowaty
0%
Panel Menu