[Aktualizacja] Rincón praktycznie w Torino

Media donoszą, że Torino FC otrzymało ofertę za Afriyie Acquaha, którego w drużynie Byków zastąpić może pomocnik Juventusu, Tomás Rincón.

Sky Sport Italia podaje, że Ghańczyk jest zdecydowany, aby dołączyć do Birmingham City, a zespół grający w Championship zaoferował 8 mln euro za 25-latka, który w zeszłym sezonie zdobył dwie bramki w 22 występach.

Włoska prasa uważa, że lokalny rywal Bianconerich już rozgląda się za elementem, który wypełni lukę powstałą po transferze pomocnika, a głównym celem Toro jest Tomás Rincón, który wyceniany jest na podobną kwotę, co Acquah. Ewentualną alternatywą dla zawodnika Juve miałby być Godfred Donsah z Bolonii FC.


AKTUALIZACJA:

Jak poinformowała oficjalna strona internetowa ACF Fiorentiny, ekipa prowadzona przez Stefano Pioliego pozyskała Marco Benassiego z Torino FC. Transfer pomocnika do drużyny Violi ma być według mediów kolejną przesłanką sugerującą rychłe przenosiny Tomása Rincóna do zespołu Byków.

Obecnie Gianluca Di Marzio informuje, że negocjacje prowadzone pomiędzy dwoma ekipami z Turynu są już praktycznie domknięte i do ustalenia pozostało jedynie kilka drobnych szczegółów. Według eksperta calcio brakuje także akceptacji transferu ze strony Rincóna, ale pozytywna odpowiedź zawodnika jest niemal pewna i ma pojawić się w ciągu najbliższych kilku godzin, a transakcja ma zostać oficjalnie ogłoszona już niebawem.

źródło: football-italia.net / gianlucadimarzio.com

Komentarze (9)

Lemina - świętym, Rincon - bykiem, to oznacza jedno, ruszamy na zakupy po środek pola!

  Załączniki
 
  1.    VecchiaSignora

Szczerze wątpię.. Pewnie zastąpimy tych dwóch słabych piłkarzy jednym średnim.. ot kolejnym półśrodkiem. Zobaczymy.

  Załączniki
 
  1.    VecchiaSignora

Lemina grywał an skrzydle to samo Sturaro, teraz przyszli Berna i Costa, dla których miejsce zwolnili Leminy z Rinconem.Trzeba pamiętać o ograniczeniach ilości graczy w SerieA i LM.

  Załączniki
 
  1.    AdiJuve

No właśnie, z Leminy taki skrzydłowy jak ze Sturaro, samo za siebie mówi. Mario jest defensywnym/środkowym pomocnikiem. Pamiętam te porównania, że może być drugim Pogbą.

  Załączniki
 

Wygląda na to, że niebawem pożegnamy pierwszego Wenezuelczyka w historii Juventusu i to po zaledwie półrocznym pobycie u nas. Trudno nawet powiedzieć, że Rincon nie sprostał pokładanych w nim nadziei, bo od początku wiadomym było, że będzie on pełnił rolę żelaznego rezerwowego. Niepotrzebnie tylko niektórzy dziennikarze próbowali snuć teorie, że będzie on kimś w rodzaju spóźnionego następcy Vidala: większego kalibru fantazja. Nie będę mu specjalnie życzył powodzenia, w końcu zagra u naszego lokalnego rywala, ale najpewniej wywalczy sobie tam miejsce w składzie i będzie jednym z mocniejszych punktów drugiej linii Torino. Co do bycia następcą Benassiego, to różnie może z tym być: nowy...

Wygląda na to, że niebawem pożegnamy pierwszego Wenezuelczyka w historii Juventusu i to po zaledwie półrocznym pobycie u nas. Trudno nawet powiedzieć, że Rincon nie sprostał pokładanych w nim nadziei, bo od początku wiadomym było, że będzie on pełnił rolę żelaznego rezerwowego. Niepotrzebnie tylko niektórzy dziennikarze próbowali snuć teorie, że będzie on kimś w rodzaju spóźnionego następcy Vidala: większego kalibru fantazja. Nie będę mu specjalnie życzył powodzenia, w końcu zagra u naszego lokalnego rywala, ale najpewniej wywalczy sobie tam miejsce w składzie i będzie jednym z mocniejszych punktów drugiej linii Torino. Co do bycia następcą Benassiego, to różnie może z tym być: nowy nabytek Fiorentiny często lądował na ławce rezerwowych ekipy prowadzonej przez Mihajlovica.

Czytaj więcej
  Załączniki
 

Bardzo dobra wiadomość. Trudno nawet powiedzieć, że będzie wzmocnieniem dla Toro. Dziwnie ten transfer wyglądał od początku.

  Załączniki
 

Moim zdaniem Rincon prezentował się nieco lepiej od Sturaro, choć fakt, obaj miewali różne zadania, gdy wchodzili z ławki, zatem trudno porównać to w pełni. Niemniej, Wenezuelczyk jest graczem mocno ograniczonym, to typowy przecinak i "przeszkadzajka", ale zupełnie nic ponadto.

Czy to oznacz zakup do środka pola? Oby tak.

  Załączniki
 

Pozbywamy się piłkarza lepszego od Leminy i Sturaro, który godzi się zapewne z rolą rezerwowego. Jest waleczny, potrafi podać oraz strzelić kółko w miejscu z piłką. Czyli jest 3x lepszy od wyżej wymienionej dwójki. Oby to tylko nie oznaczało, że zostanie z nami Stefano, bo to byłby strzał w stopę. Żadne z niego wzmocnienie, czy to w lidze czy w LM.

  Załączniki
 

Trochę mi go szkoda. Lemina i Sturaro to parodyści. Rincon tak na dobrą sprawę nie miał okazji się pokazać. Ale jeśli jest okazja go pożegnać to trzeba. Młodszy już nie będzie. Tylko ktoś powinien za niego przyjść. Ktoś lepszy.

  Załączniki
 
Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Napoli 9 0 1 28
2 Juventus 9 1 1 28
3 Inter 8 0 2 26
4 Lazio 8 1 1 25
5 Roma 8 2 0 24
6 Sampdoria 5 2 2 17
7 Fiorentina 5 4 1 16
Panel Menu