Artykuły

Statistics
 • 99 Articles
Jak donoszą od kilku dni włoskie gazety, wszystko na niebie i ziemi wskazuje, że Xabi Alonso...
Jak donoszą od kilku dni włoskie gazety, wszystko na niebie i ziemi wskazuje, że Xabi Alonso zostanie piłkarzem Juventusu. Dziś Corriere dello Sport poszło o krok dalej i informuje, że niemal wszystko zostanie sfinalizowane już na początku przyszłego tygodnia. Wtedy to, w poniedziałek lub wtorek, mają spotkać się ponownie Rafael Benitez oraz Jean Claude Blanc. Na spotkaniu ma być także agent piłkarza - Inaki Ibanez, co ma umożliwić spisanie wszystkich umów i kontraktów. Gazeta informuje także, że końcowa cena to €17mln (wobec pojawiających się wcześniej kwot € 20 i €18 mln), a piłkarz dostanie do podpisania kontrakt wart €3.5mln na sezon. Xabi Alonso ma pojawić się w Turynie tuż po zakończeniu Euro 2008. Odbędzie badania medyczne i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w przyszłym sezonie grać będzie w koszulce w biało-czarne pasy.
źródło: goal.com
 1.   14 czerwiec 2008
 2.   Plotka

Agent Xabiego Alonso – Inaki Ibanez wyjawił, że pomocnik Liverpoolu, mimo zainteresowania...

Agent Xabiego Alonso – Inaki Ibanez wyjawił, że pomocnik Liverpoolu, mimo zainteresowania Realu Madryt, wolałby znaleźć się w drużynie Juventusu Turyn. Wydaje się, że Hiszpan, po sfinalizowaniu umowy z Amaurim, stał się celem transferowym nr 1 Bianconerich. Włodarze Juve wierzą, że stworzyłby on wspaniały duet środkowych pomocników wraz ze swym byłym kolegą z Liverpoolu – Momo Sissoko.
Ibanez potwierdził, że prowadzone są rozmowy z Juventusem oraz że sam zainteresowany preferuje transfer właśnie do Turynu: „To prawda, że Real Madryt chce Alonso, ale w tej chwili rozmawiamy tylko z Juventusem. W tej chwili Xabi jest skupiony na Euro 2008, ale powiedział mi, że jest dumny z faktu, że klub, w którym grali Zidane i Platini chce go pozyskać.”
Trasnfer zależy jednak od porozumienia z Liverpoolem. Klub z Anfield chce ok. 19 mln Euro za swojego zawodnika, Juventus chciałby wyłożyć kwotę w okolicach 10 mln.
źródło: goal.com
 1.   31 maj 2008
 2.   Prawdopodobny
Przed chwilą Roberto Donadoni podał 24-osobowy skład, który od niedzieli, w Coverciano,...
Przed chwilą Roberto Donadoni podał 24-osobowy skład, który od niedzieli, w Coverciano, zacznie przygotowywać się do Euro 2008. Na liście znalazło się czterech Juventini: Buffon, Chiellini, Camoranesi oraz Del Piero, a więc po jednym w każdej formacji.
Za największą niespodziankę można uznać włączenie do składu Antonio Cassano, Ricardo Montolivo oraz Giorgio Chielliniego, o którego sporych szansach mówiło się jednak już od kilku tygodni. Na liście zabrakło miejsca dla m.in. Filippo Inzaghiego oraz Alessandro Gamberiniego.
Z poniższej grupy na Mistrzostwa Europy w Austrii i Szwajcarii pojedzie 23 zawodników, którzy muszą zostać wybrani do 28 maja.

Bramkarze: Buffon, Amelia, De Sanctis
Obrońcy: Panucci, Cannavaro, Materazzi, Zambrotta, Barzagli, Chiellini, Grosso
Pomocnicy: Camoranesi, Pirlo, Gattuso, Ambrosini, De Rossi, Perrotta, Aquilani, Montolivo
Napastnicy: Toni, Di Natale, Quagliarella, Del Piero, Borriello, Cassano

Dodatkowo podano, że Roberto Donadoni przedłużył swój kontrakt z reprezentacją Włoch o kolejne dwa lata.
Źródło: figc.it/channel4.com


 1.   20 maj 2008
 2.   Oficjalny
Juventus w swym powrocie do rozgrywek europejskich wciąż będzie mógł korzystać z pomocy...
Juventus w swym powrocie do rozgrywek europejskich wciąż będzie mógł korzystać z pomocy doświadczonego Pavla Nedveda. Czeski pomocnik przedłużył swój kontrakt o kolejny rok. Nowe porozumienie, ważne do 30 czerwca 2009, zostało podpisane dzisiaj w Vinovo, gdzie po treningu odbyło się spotkanie Dyrektora Zarządzającego - Jean-Claude Blanca z zawodnikiem.

„Przedłużenie kontraktu Nedveda - powiedział Blanc - jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie wzmacniania zespołu przed kolejnym sezonem. Pavel zapisał dotąd kluczowe strony w historii Juventusu i nadal będzie wspierał drużynę swym charakterem i umiejętnościami. Jego doświadczenie, klasa i determinacja to pewniak zarówno dla jego kolegów z drużyny, menadżera jak i kibiców."

Po treningu Nedved stwierdził, że jest dumny z noszenia koszulki Juventusu przez kolejny rok: „Za moją decyzją stoi siedem niesamowitych lat i chęć przeżycia jeszcze jednej przygody w Europie z drużyną, z którą bardzo mocno się identyfikuję. Chciałbym podziękować naszym kibicom za ciepło, z jakim zawsze mnie witają, moim kolegom z drużyny, za słowa szacunku, jakie w ostatnich dniach wypowiedzieli w moim kierunku oraz klubowi, który zdecydował się nadal powierzać mi ważną rolę w drużynie."

Źródło: juventus.com

 1.   13 maj 2008
 2.   Oficjalny
Stefano Tacconi swoje pierwsze lekcje piłki nożnej pobierał w małym klubie Spoleto i już wtedy...
Stefano Tacconi swoje pierwsze lekcje piłki nożnej pobierał w małym klubie Spoleto i już wtedy przykuwał uwagę takich klubów jak Inter Mediolan, a nawet, na krótko zagościł w Pro Patria oraz Livorno zanim przeszedł do Sambenedettese. Jednak to w kolejnym swoim klubie – Avellino wyrobił sobie nazwisko wywalczając w sezonie 1980/81 awans do Serie A. W Avellino został jeszcze przez trzy sezony, ale w 1983 Juventus, wiedząc o rychłym odejściu Dino Zoffa na emeryturę, postanowił zainwestować w młodego bramkarza.

Włodarze Juventusu prawdopodobnie nie zdawali sobie sprawy, że zakupienie Stefano Tacconiego rozpocznie w klubie nowy trend, tak różny od tego prezentowanego przez Furino, Bettegę czy Zoffa, którzy dopiero co opuścili, lub w niedalekiej przyszłości mieli opuścić biało-czarną rodzinę, a którzy byli wielcy zarówno na boisku jak i poza nim, niezwykle dyskretni, pilnie przestrzegający by wszelkie brudy prać we własnym domu i nie wywoływać tanich sensacji. Tacconi miał się okazać zupełnie innym piłkarzem i nikt nie wyobrażał sobie, że ten radosny, sympatyczny chłopak o ogromnym potencjale, który w Avellino dał się poznać jako jeden z najzdolniejszych bramkarzy włoskich, przysporzy drużynie tak wielu kłopotów.

Objęcie miejsca po legendarnym już Dino Zoffie, było zadaniem, które mogłoby zniszczyć każdego, ale nie Stefano Tacconiego, który nigdy niczym się nie przejmował i był niezmiernie pewny siebie. Podczas pierwszych treningów w Turynie zachowywał się z tą samą swobodą, jaka charakteryzowała go w Avellino i nie wydawał się onieśmielony nowym środowiskiem, które przecież było marzeniem każdego włoskiego piłkarza.
tacconi2_art.png
Tacconi zwykł mawiać: „W Avellino było trudnej, tam byłem zdany na siebie, dlaczego więc teraz miałbym się obawiać gry w drużynie takiej jak Juve, która jest w stanie zapewnić bramkarzowi odpowiednią obronę? Nie przeraża mnie wcale porównywanie mnie z Dino. Ja jestem Tacconi, a na Zoffa patrzę jak na mistrza i nauczyciela.”

Juventus z czasów Tacconiego to drużyna, która wygrywa i dyktuje swój styl w świecie piłkarskim. Jest to sytuacja zupełnie odmienna do tej, do której przywykł Włoch, której nawet jego silna osobowość nie potrafiła się przeciwstawić:
„Kiedyś gra w piłkę była dla mnie tylko rozrywką, teraz nie potrafi mnie tak bawić, bo też i zyski – nie mówiąc tylko o pieniądzach – są znacznie większe. Straciłem całą dawną naturalność. Nim przybyłem do Juventusu grałem w pewnym sensie po amatorsku, teraz wymagania są inne – wychodzę na boisko aby wygrać i aby, jeśli się uda, wpisać swoje imię w historię tego sportu.”

Tachoni, jak na bramkarza był bardzo dobrze zbudowany, już w pierwszym sezonie w biało-czarnych barwach radził sobie całkiem nieźle. Dostaje lekcje od samego Zoffa, Dino uczy go licznych sztuczek, daje wiele rad, które szybko owocują i pod koniec sezonu Tacconi cieszy się już ogólnym poparciem kibiców i kolegów z drużyny. Niestety w drugim sezonie zaczynają się dla niego kłopoty. Juventus ponosi niesławną porażkę z Interem 0-4, tydzień później przegrywa Derby della Mole z winy jego niefortunnego wyjścia z bramki. Na następne mecze zostaje zastąpiony Bodinim, jednak nieprzewidywalny i niepokorny Tacconi nie chce zaakceptować miejsca na ławce. Wszczyna szaleńcze i wściekłe polemiki, które nigdy nie były i nigdy nie będą aakceptowane w rodzinie Juventusu.

Tacconi rzuca wyzwanie Juventusowi!!! Tacconi otworzył ogień!!! – gazety we Włoszech rozpisują się o kłótniach klubu z piłkarzem zachwycając się i wręcz zachłystując ich niezwykłością.
„Kiedyś piłkarze rzadko się wypowiadali, byli może nawet zastraszeni, ale z wejściem w życie artykułu 31 zyskali możliwość przechodzenia z klubu do klubu kiedy chcą i kluby mają zdecydowanie mniejszy wpływ na nich. Doświadczenia, które stały się moim udziałem pozwoliły mi zrozumieć, że popełniłem pewne błędy. Czas pokazał jednak, że nie zawsze gadałem głupstwa.” – powiedział kiedyś na temat swojego zachowania w tamtych czasach.

tacconi4_art.png Jednak na bramkarza sypią się kary i mija jeszcze wiele czasu nim Tacconi wreszcie godzi się z miejscem na ławce rezerwowych – miejscem, które przychodzi mu zajmować jeszcze przez wiele miesięcy. Bodini okazuje się być doskonałym bramkarzem i widać jak ogromnie Tacconi męczy się na ławce. Do bramki wraca pod koniec sezonu, w tragiczny wieczór na Heysel. Tacconi nie daje się pokonać, Juventus wygrywa, ale wszyscy wiedzą, że ten wieczór miał wyglądać zupełnie inaczej. Bramkarz Juve powiedział wtedy, że "wyszli wtedy na boisko i grali, nie myśląc o niczym innym jak futbolu przez te 90 minut." W następnym sezonie Tacconi odzyskuje swoją pozycję i utrzymuje ją także po tym gdy Trapattoni opuszcza Bianco-Nerich. Przybywają Marchesi i Maifredini, z którymi Tacconi nigdy się nie zgadza, wręcz kłóci, między nimi na dwa lata do Juve przychodzi Zoff i już jako trener daje mu opaskę kapitana, następnie powraca Trapattoni, jednak nic nie zdobywa. Tacconi broni bramki Juventusu aż do lata 1992 roku, kiedy to zostaje sprzedany do Genoi, a jego miejsce zajmuje Angelo Peruzzi (który z resztą powiedział kiedyś, że Tacconi był najgorszą osobą z jaką przyszło mu trenować). Nie był to jednak najtrafniejszy wybór na koniec kariery, gdyż drużyna z Genui spadła w 1994 roku do Serie B. W sumie w biało-czarnych barwach występuje 377 razy zdobywając dwa Scudetto, jeden Puchar Włoch, Puchar Mistrzów, Puchar Zdobywców Pucharów, Puchar UEFA, a także jeden Puchar Interkontynentalny -– jest jednym z tylko trzech piłkarzy (obok Tardelliego i Scirei), którzy w swojej karierze zdobyli wszystkie europejskie puchary (ponadto wszyscy trzej zdobyli Puchar Interkontynentalny) Do swoich osiągnięć dorzuca 7 występów w Squadra Azzurra – to znacznie mniej niż mu się należało, ale Vicini (trener Reprezentacji Włoch w latach 1986-1991) woli od niego Zengę. Tacconi oglądał więc EURO 1988 i Mistrzostwa Świata z 1990 roku znów z pozycji rezerwowego.

tacconi3_art.png Po zakończeniu kariery piłkarskiej, Tacconi doświadczył paru rozczarowań w świecie polityki. W 1999 roku znalazł się na listach Alleanza Nazionale ( Narodowy Sojusz ) do Parlamentu Europejskiego, jednak nie udało mu się uzyskać mandatu. W 2005 roku próbował kandydować z ramienia Nouvo MSI, radykalnej prawicowej partii, na prezydenta Lombardii, ale nie udało mu się zdobyć dostatecznej listy podpisów dla swojej kandydatury. W 2006 roku z kolei, także dzięki poparciu Alleanza Nazionale, startował na radnego Mediolanu, wspierał późniejszą zwyciężczynię na stanowisko burmistrza Letizię Moratti, ale samemu uzyskał tylko 57 głosów. Znany ze swojego wspaniałego i czasem zawadiackiego charakteru oraz uwielbienia dla pięknych kobiet, Tacconi wziął udział w reality show L'isola dei famosi w 2003 roku, co pozwoliło mu na odzyskanie części popularności, jednakże na zawsze zostanie zapamiętany dzięki swoim występom między słupkami.

Oto jak go wspomina włoski dziennikarz sportowy Vladomiro Caminiti: „Tacconi był raczej bramkarzem silnym i potężnym niż zgrabnym i zwinnym. Prawie nie do pokonania w bramce kiedy był w formie, wyśmienity w sytuacjach 1 na 1. Rezygnował natomiast z wyłapywania dośrodkowań, zdając się, często bez powodzenia, na obrońców po czym czynił im gorzkie wyrzuty ze straconego gola. Tacconi to wielki bramkarz akrobata, szczególnie w momentach największych wyzwań, wtedy się rozpala. W spotkaniach na poziomie europejskim był często dominującą postacią na boisku. Zawdzięczał to swej sile atletycznej, zapałowi, trochę swojemu stylowi rozrabiaki, a także ze względu na wygląd – wąsy i błękitne zimne oczy o ironicznym wejrzeniu. Tacconi uczynił ze swej bramki królestwo. Jest ona wyrazem jego nieustraszonego i spektakularnego talentu. To był człowiek, który kochał te niebezpieczne wyzwania i zawsze poszukiwał tych jeszcze i jeszcze trudniejszych. Po tragedii na stadionie Heysel dojrzał bo doświadczył gorzkiego smaku środowiska, w którym przyszło mu żyć.”
 1.   01 maj 2008
 2.   Artykuly
Juve - które jak mówi Ranieri, będzie nadal walczyć by zająć w lidze jak najwyższą pozycję -...
Juve - które jak mówi Ranieri, będzie nadal walczyć by zająć w lidze jak najwyższą pozycję - może wkrótce osiągnąć kolejny cel na swej drodze. Po sobotniej wygranej nad Milanem, jeśli pokona jutro Parmę, będzie prawie pewne występu w przyszłorocznej Lidze Mistrzów.
To jeden z tych decydujących momentów i trener powtarzał to wszystkim na okrągło jeszcze przed meczem przeciwko Rossonerim. Oczywistym było, że po kilka godzin później powie to samo przed meczem z Parmą: „To dla nas decydujący tydzień, to dlatego nie wolno nam jeszcze odpoczywać. Chcę zobaczyć tego samego ducha walki, co w ostatnich spotkaniach, koncentrację i grę o zwycięstwo. Kujmy żelazo póki gorące."

Juve podchodzi do środowego spotkania naładowane po ważnej wygranej w sobotę. Trzy punkty dodały drużynie jeszcze więcej entuzjazmu, to może być dodatkowa broń przeciwko Gialloblu, w meczu, który skrywa w sobie wiele niebezpieczeństw, o czym doskonale zdaje sobie sprawę Ranieri: „Ciężej się walczy przeciwko drużynom, które walczą o uniknięcie relegacji. Często doświadczaliśmy problemów w takich meczach, szczególnie, jeśli chodzi o otworzenie wyniku. Jeśli już strzelamy bramkę, przeciwnik musi się odkryć. W teorii powinniśmy grać przeciwko drużynie, która nie gra defensywnej piłki, jednak każdy mecz jest inny, nawet każda połowa meczu się różni. Zagramy przeciwko zespołowi Parmy, który nie zasłużył na tak niską pozycję w tabeli, mają mniej punktów niż powinni, biorąc także pod uwagę, jakich mają zawodników."

Do tego dochodzą jeszcze dodatkowe utrudnienia, wynikające z braku niektórych zawodników: Zanetti, Sissoko, a z ostatniej chwili Iaquinta - wszyscy nie mogą uczestniczyć w tym spotkaniu. Pocieszeniem jest powrót Nedveda: „Nie będzie łatwo bez dwójki naszych środkowych pomocników, ale mimo wszystko zespół zawsze dawał sobie radę, kiedy miał takie problemy i tak będzie i tym razem. To dzięki koncentracji i poświęceniu zawodników, którzy zagrają na tych pozycjach. Mauro Camoranesi zagra i reszta będzie musiała dobrze się spisać by wspomóc jego grę. Szkoda mi Iaquinty, to dla nas bardzo ważny zawodnik. Nedved czuje się już lepiej, wczoraj ćwiczył główki, nawet bez pytania mnie czy może, co znaczy, że musiał się w pełni wykurować." - zakończył Ranieri.

Źródło: juventus.com/channel4.com

 1.   15 kwiecień 2008
 2.   Oficjalny
Gwiazda Empoli - Sebastian Giovinco przyznaje, że nie może się doczekać powrotu do drużyny...
Gwiazda Empoli - Sebastian Giovinco przyznaje, że nie może się doczekać powrotu do drużyny Juventusu i walki o miejsce w składzie Bianconerich. Giovinco strzelił w tej kolejce gola przeciwko Parmie, którego wielu uważa za trafienie bardzo podobne do strzałów Del Piero. Giovinco wiele razy wspominał, że gdy był młody, Alex był jego wzorem, jednak teraz mówi, że zamierza trochę uprzykrzyć życie swojemu bohaterowi z dzieciństwa: „W przyszłym roku zamierzam trochę dokuczyć Del Piero poprzez swoją częstą grę. Teraz myślę o uratowaniu Empoli przed relegacją, jednak w przyszłym sezonie będę już myślał tylko by wypaść jak najlepiej w drużynie Juventusu." - powiedział Giovinco.

Źródło: channel4.com

 1.   15 kwiecień 2008
 2.   Prawdopodobny
W jedenastce kolejki znalazło się dwóch zawodników Juventusu (Sissoko, Del Piero), oraz dwóch,...
W jedenastce kolejki znalazło się dwóch zawodników Juventusu (Sissoko, Del Piero), oraz dwóch, którzy grają obecnie na wypożyczeniach (Criscito, Giovinco).

Sebastian Frey (Fiorentina): Uratował swoją drużynę niezliczoną ilość razy, by w końcu skapitulować po strzałach Cambiasso i Balotelliego. Niesamowity bramkarz.

Cicinho (Roma): Często atakował i dogrywał do napastników. Był ciągłym zagrożeniem dla przeciwnika, nie zapominając o swoich zadaniach w defensywie.

Cristian Zaccardo (Palermo): Wyłączył z gry Vargasa już samo to zasługuje na miejsce w tej jedenastce.

Domenico Criscito (Genoa): Nie zostawił w ogóle miejsca przeciwnikowi. Świetnie się spisywał przez całe spotkanie

Marco Materazzi (Inter): Bezbłędne spotkanie, wyłączył z gry Pazziniego. Wygląda na to, że wraca do swojej najwyższej formy.

Esteban Cambiasso (Inter):  Niesamowity sezon Argentyńczyka, który jest decydującą postacią w Interze. Z Vieirą tworzą teraz prawdopodobnie najlepszy środek pola w całej Serie A.

Sebastien Giovinco (Empoli): Kolejny wspaniały mecz, tym razem okraszony fantastyczną bramką. Jest gotów do gry w Juve

Mohammed Sissoko (Juventus):  Potwierdził, że jego zakup był strzałem w dziesiątkę. To był jego mecz. Do tej pory była ilość, teraz przyszła także jakość.

Mario Balotelli (Inter): Kolejny gol tego utalentowanego młodzieńca, który na pewno powalczy z Pato o nagrodę najlepszego młodego zawodnika w Serie A w tym sezonie.

Marco Borriello (Genoa): Gotowy na Euro 2008. Kolejny gol i asysta, Donadoni musi być niezmiernie szczęśliwy z powodu jego formy.
 
Alessandro Del Piero (Juventus): Obecna forma Del Piero to jeden z najlepszych okresów gry w całej jego karierze. Przestępstwem było by nie zabranie go na Mistrzostwa Europy.

Źródło: goal.com

 1.   15 kwiecień 2008
 2.   Prawdopodobny
Claudio Ranieri na łamach Tuttosport postanowił wyjaśnić, dlaczego piłkarz, który był za słaby...
Claudio Ranieri na łamach Tuttosport postanowił wyjaśnić, dlaczego piłkarz, który był za słaby na grę w Liverpoolu, tak dobrze radzi sobie w Turynie: „Benitez jest najbardziej włoski z nas wszystkich, i rzeczywiście zdobył wiele tytułów. Może dotrzeć do trzeciego już finalu Ligi Mistrzów, ale ktoś taki jak Sissoko, kto zawsze chce atakować, prawdopodobnie psuł by mu trochę te plany". Ranieri jest fanem Sissoko już od czasów, kiedy trenował go w Valencii, kilka lat temu: „Sissoko już w wieku 19 lat był zjawiskiem. Nigdy nie zrozumiem, dlaczego Valencia sprzedała go do Liverpoolu, teraz cały czas próbuje znaleźć kogoś, kto go tam zastąpi." - zakończył Ranieri.

Źródło: goal.com
 1.   14 kwiecień 2008
 2.   Prawdopodobny
Flamini jest w tym sezonie jednym z wyróżniających się defensywnych pomocników w Europie, a...
Flamini jest w tym sezonie jednym z wyróżniających się defensywnych pomocników w Europie, a szczególnym poważaniem cieszy się we Włoszech po świetnym występie w meczu przeciwko Milanowi w Lidze Mistrzów. Niemniej jednak jego przyszłość w Arsenalu jest bardzo niepewna, jako że już czerwcu kończy się kontrakt wiążący go z tym klubem, a odrzucił on propozycje nowej umowy, która podwajała jego dotychczasowe zarobki - 1 mln Euro na sezon. Oznacza to, że zawodnik może przejść do dowolnego klubu za darmo na podstawie prawa Bosmana. Juventus łączony jest z Francuzem już od jakiegoś czasu, jednak jakiś czas temu Aresene Wenger przyznał, że Juventus obiecał nie składać zawodnikowi żadnych ofert. Teraz jednak sytuacja mogła ulec zmianie, co można wnioskować ze słów Alessio Secco: „Jeszcze nie złożyliśmy mu oferty, ale myślimy o tym." Flamini ma 23 lata i jeśli Secco uda się go przekonać do przeprowadzki do Turynu, to wielu kibiców, szczególnie we Włoszech, może wybaczyć mu poprzednie, nieudane mercato.

Źródło: goal.com

 1.   14 kwiecień 2008
 2.   Prawdopodobny
Po ostatniej przed meczem sesji treningowej Claudio Ranieri powołał 21-osobowy skład na mecz z...
Po ostatniej przed meczem sesji treningowej Claudio Ranieri powołał 21-osobowy skład na mecz z Palermo. Trener ma do dyspozycji niemal wszystkich zawodników, kontuzjowani są jedynie Zanetti i Andrade, a żaden piłkarz nie jest zawieszony.

Bramkarze: Buffon, Belardi, Vanstrattan
Obrońcy: Birindelli, Chiellini, Zebina, Grygera, Stendardo, Molinaro, Legrottaglie
Pomocnicy: Salihamidzic, Camoranesi, Nedved, Sissoko, Nocerino, Tiago, Marchionni
Napastnicy: Iaquinta, Del Piero, Trezeguet, Palladino

Źródło: juventus.com
 1.   06 kwiecień 2008
 2.   Oficjalny
Dokładnie dwa tygodnie po ostatnim meczu Juventus przygotowuje się do podjęcia kolejnego...
Dokładnie dwa tygodnie po ostatnim meczu Juventus przygotowuje się do podjęcia kolejnego rywala na jego terenie. Jako że mecz z Parmą został przełożony na 16 kwietnia, kolejnym przeciwnikiem jest Palermo, z którym Juve zmierzy się w niedzielę wieczorem.

Claudio Ranieri zapewnia, że jego zespół jest gotowy na to spotkanie: „Niespodziewana przerwa jak ta, nigdy nie jest dobra dla zespołu, ale musimy znowu wrócić do miejsca gdzie skończyliśmy. Entuzjazm po zwycięstwie nad Interem już ucichł. Entuzjazm jest dobry, ale jeśli potrafisz go hamować; zarówno, gdy wygrywasz jak i gdy przegrywasz zawsze musisz próbować zostawić to wszystko za sobą."

Na Stadio Barbera Juventus otrzyma taką szansę podtrzymania dobrej passy. Pozostało już tylko osiem spotkań, a cel jest jeden, choć dokładnie nie wiadomo jaki. Jednak trener wie, czego oczekuje od swojej drużyny: „Musimy dawać z siebie wszystko i ciągle usprawniać naszą grę. To jest nasze motto w całym tym sezonie i takie musi być już zawsze. Jesteśmy skoncentrowani i podchodzimy do spotkań jedno po drugim, wiedząc, że żadne nie będzie łatwe. Tytuł? Wciąż chcemy osiągnąć najwięcej ile się da, ale także zdajemy sobie sprawę, że nie mamy jeszcze nawet kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Dlatego naszym jedynym celem jest zdobycie w niedziele trzech punktów."

Palermo to drużyna kierowana od zeszłego tygodnia ponownie przez Stefano Colantuono, zwolnionego wcześniej po miażdżącej porażce z Juventusem w Turynie. Jednak w tej zmianie trenera Ranieri widzi zagrożenie: „Kiedy zmienia się trenera, zawsze jest to zmiana pozytywna. Palermo nie zasłużyło na porażkę z Napoli, grali naprawdę świetnie w pierwszej połowie. To dość dziwne widzieć ich tak nisko w tabeli, na pewno ich cele były inne na początku sezonu. W niedziele będą wspomagani wspaniałym dopingiem, dlatego musimy pozostać skoncentrowani i pokazać naszą wielką determinację."

Źródło: juventus.com

 1.   05 kwiecień 2008
 2.   Oficjalny
Mecz Juventusu przeciwko Parmie odwołany w zeszłą niedzielę zostanie rozegrany już za...
Mecz Juventusu przeciwko Parmie odwołany w zeszłą niedzielę zostanie rozegrany już za dwa tygodnie. Mecz na Stadio Olimpico został odwołany po tym jak w wypadku zginął kibic Parmy - Mateo Bagnaresi. Kluby doszły już jednak do porozumienia ze sobą i z Federacją, która zgodziła się na rozegranie meczu 16 kwietnia o godzinie 21:00.

Źródło: juventus.com

 1.   02 kwiecień 2008
 2.   Oficjalny
Alessandro Nesta dostał karę zawieszenia na dwa mecze, więc opuści dwa bardzo ważne...
Alessandro Nesta dostał karę zawieszenia na dwa mecze, więc opuści dwa bardzo ważne spotkania Milanu - z Cagliari, a przede wszystkim z Juventusem. Nesta został wyrzucony z boiska za dyskusje z sędzią w końcówce przegranego przez Milan 1-2 meczu z Atalantą. Komisja Dyscyplinarna otrzymała od sędziego raport, w którym stwierdza on, że słowa wypowiedziane przez obrońcę Milanu zasługują na dłuższe zawieszenie.
Linia obrony Rossonerich będzie zatem bardzo osłabiona ponieważ do kontuzjowanych Cafu, Jankolovskiego i Serginho dołączył także Massimo Oddo, który musiał przejść operację po kontuzji doznanej w tym samym meczu z Atalantą i nie zagra do końca sezonu, a jego występ na Euro 2008 stoi pod dużym znakiem zapytania.

Źródło: channel4.com/goal.com

 1.   02 kwiecień 2008
 2.   Prawdopodobny
Claudio Ranieri wierzy, że Juventus stworzony jest raczej by dobrze prezentować się...
Claudio Ranieri wierzy, że Juventus stworzony jest raczej by dobrze prezentować się przeciwko wielkim klubom, jak Inter, niż przeciw zespołom walczącym o utrzymanie. „Zagraliśmy z wielkim zaangażowaniem, to bardzo ważne. Bardzo chcieliśmy wygrać i to się udało. W niektórych momentach było ciężko, ale gdy dwa zespoły toczą otwartą walkę potrafimy się wykazać. Gorzej gdy drużyna się muruje, wtedy musimy liczyć na błysk geniuszu, któregoś z naszych piłkarzy albo...mamy kłopoty."
Mauro Camoranesi otworzył wynik, a David Trezeguet zapewnił zwycięstwo, mimo trafienia Nuno Maniche. „Camoranesi to piłkarz najwyższej jakości, po prostu wspaniały. Czasem przetrzymuje piłkę nieco zbyt długo, ale za to w trudnych momentach potrafi wziąć na siebie całą presję ciążącą na drużynie, przedryblować kilku zawodników i wywalczyć rzut wolny. Dobrze się spisał w parze z Momo Sissoko i jest on ciekawą alternatywą do gry w środku boiska."
Alex Del Piero nie strzelił, ale wypracował bramkę dla Trezeguet, a sam kilkakrotnie był powstrzymywany przez będącego w wyśmienitej formie Julio Cesara. „On trenuje ze swoim osobistym fizjologiem, a potem jeszcze z nami. Sam najlepiej wie jak traktować swoje ciało, a ze mną zawsze może spokojnie porozmawiać. Alex wierzy w nasz projekt, a mistrzowie jak on są wspaniałym przykładem dla wszystkich młodych zawodników."
Juve utrzymało bezpieczną przewagę nad Fiorentiną i Milanem, a także ma chrapkę na druga pozycję, jeśli Roma popełni jakieś błędy w ostatnich ośmiu spotkaniach. „Nie wiem czy Inter stracił swoją formę, ale za to my jesteśmy w wyśmienitej i udowodniliśmy to. Musimy nadal być tak zawzięci, wtedy zobaczymy jak to się wszystko skończy" - zakończył trener Bianconerich.
Źródło: channel4.com/goal.com
 1.   23 marzec 2008
 2.   Prawdopodobny
Póki co brak artykułów
Unable to load tooltip content.